Rodzaje peelingów dostępnych w drogeriach
Uroda

Rodzaje peelingów dostępnych w drogeriach

Jednym z najpopularniejszych miejsc, gdzie możemy wybierać i kupować różnego rodzaju kosmetyki, w tym także peelingi, są oczywiście drogerie. Rzadziej takie produkty kupujemy w supermarkecie, choć obecnie prawie każdy market ma także dział kosmetyczny, dość dobrze zaopatrzony.

Zanim jednak kupimy peeling do ciała, powinniśmy dowiedzieć się jaki będzie najbardziej odpowiedni dla naszej skóry. Jeżeli skóra jest wyjątkowo delikatna, możemy ją podrażnić peelingiem, dlatego przed jego pierwszym zastosowaniem powinniśmy być wyjątkowo ostrożni.

Jakie zadanie ma peeling?

Peeling po angielsku oznacza dosłownie łuszczenie, a samo słowo angielskie zostało już przyjęte do naszego języka i stosuje się go jako nazwę zabiegu kosmetycznego. Możemy wybrać peeling pod prysznic bądź nawilżający po kąpieli, a każdy z nich będzie miał za zadanie złuszczyć martwą część naskórka, ujędrnić, nawilżyć i oczyścić skórę całego ciała.

Taki zabieg wykonywany regularnie sprawi, że nasza skóra znów będzie piękna i jędrna. Warto korzystać z darów kosmetologii i stosować kosmetyki odmładzające, dzięki którym nie tylko nasza skóra będzie zdrowsza, ale również wzrośnie nasze samopoczucie.

Kilka rodzajów peelingów

Wyróżniamy kilka rodzajów peelingów, są to peelingi enzymatyczne, mechaniczne i gommage, a każdy z nich ma inne zastosowanie. Każdy peeling nawilżający jak sama nazwa wskazuje ma za zadanie nawilżyć skórę, a także ją właściwie oczyścić.

W przypadku peelingu enzymatycznego, główną rolę odgrywają enzymy roślinne, które działają na skórę złuszczająco, nadaje się on dla osób ze skórą wrażliwą. Peeling mechaniczny jest polecany osobom z wyjątkowo tłustą skórą, tutaj nawilżenie mogłoby nie przynieść pożądanego rezultatu.