Mamy do wyboru roślinny peeling enzymatyczny, jego działanie głównie opiera się na enzymach roślinnych, które delikatnie złuszczają zewnętrzną warstwę naskórka. Peeling ten jest polecany dla osób ze skórą wrażliwą, u których nie zaleca się pocierania naskórka, a jedynie delikatne działanie wyciągów roślinnych.
Drugim rodzajem są peelingi mechaniczne. Te są stosowane u osób ze skórą tłustą, tutaj z kolei nie poleca się dodatkowego nawilżania, a raczej mechaniczne ścieranie twardego i martwego naskórka. Tego rodzaju kosmetyki są najczęściej wybierane przez osoby oczyszczające swoją skórę regularnie. Zawarte w nich drobinki peelingujące skutecznie usuwają naskórek, czyniąc skórę gładką i miękką.
Dwa w jednym czyli peeling gommage
Jeżeli zależy nam na szczególnej pielęgnacji, możemy zastosować peeling pod prysznic, dzięki któremu także podczas kąpania skóra będzie się wygładzać i ujędrniać. Dodatkowo istnieje opcja połączenia właściwości jakie ma na przykład peeling nawilżający do twarzy z enzymami z peelingiem mechanicznym. Delikatność połączona z drobinkami ścierającymi najczęściej wybierana jest przez osoby ze skórą wrażliwą i skorą do podrażnień.
Co powinien zawierać dobry peeling złuszczający?
Kiedy po raz pierwszy wybieramy peelingi z balsamem dla siebie, powinniśmy nieco więcej dowiedzieć się o tego rodzaju kosmetykach. Warto wspomnieć, że enzymatyczny peeling różni się od tego mechanicznego i nie każda osoba będzie z podobnym skutkiem korzystać z jego właściwości oczyszczających. Ten pierwszy działa za pomocą enzymów roślinnych jakie w sobie posiada, może być stosowany do każdej cery. Mechaniczny natomiast ma w sobie drobinki, które złuszczają naskórek i te nie nadają się do skóry wyjątkowo wrażliwej.