Jakie kosmetyki wybrać oczyszczania skóry?
Uroda

Jakie kosmetyki wybrać oczyszczania skóry?

Mamy do wyboru roślinny peeling enzymatyczny, jego działanie głównie opiera się na enzymach roślinnych, które delikatnie złuszczają zewnętrzną warstwę naskórka. Peeling ten jest polecany dla osób ze skórą wrażliwą, u których nie zaleca się pocierania naskórka, a jedynie delikatne działanie wyciągów roślinnych.

Drugim rodzajem są peelingi mechaniczne. Te są stosowane u osób ze skórą tłustą, tutaj z kolei nie poleca się dodatkowego nawilżania, a raczej mechaniczne ścieranie twardego i martwego naskórka. Tego rodzaju kosmetyki są najczęściej wybierane przez osoby oczyszczające swoją skórę regularnie. Zawarte w nich drobinki peelingujące skutecznie usuwają naskórek, czyniąc skórę gładką i miękką.

Dwa w jednym czyli peeling gommage

Jeżeli zależy nam na szczególnej pielęgnacji, możemy zastosować peeling pod prysznic, dzięki któremu także podczas kąpania skóra będzie się wygładzać i ujędrniać. Dodatkowo istnieje opcja połączenia właściwości jakie ma na przykład peeling nawilżający do twarzy z enzymami z peelingiem mechanicznym. Delikatność połączona z drobinkami ścierającymi najczęściej wybierana jest przez osoby ze skórą wrażliwą i skorą do podrażnień.

Co powinien zawierać dobry peeling złuszczający?

Kiedy po raz pierwszy wybieramy peelingi z balsamem dla siebie, powinniśmy nieco więcej dowiedzieć się o tego rodzaju kosmetykach. Warto wspomnieć, że enzymatyczny peeling różni się od tego mechanicznego i nie każda osoba będzie z podobnym skutkiem korzystać z jego właściwości oczyszczających. Ten pierwszy działa za pomocą enzymów roślinnych jakie w sobie posiada, może być stosowany do każdej cery. Mechaniczny natomiast ma w sobie drobinki, które złuszczają naskórek i te nie nadają się do skóry wyjątkowo wrażliwej.