Szkolenia żeglarskie we Wrocławiu - podstawowe patenty
Usługi

Szkolenia żeglarskie we Wrocławiu – podstawowe patenty

Zdobywanie uprawnień żeglarskich cieszy się coraz większym zainteresowaniem. I nic dziwnego, gdyż jest to sport wyjątkowy. Dlatego też tak dużo osób wybiera właśnie szkolenia żeglarskie Wrocław. To jedno z takich miast, gdzie można je zdobyć. Wrocławski ośrodek oferuje zdobycie kilku podstawowych patentów.

Kurs na żeglarza jachtowego

Kurs żeglarski Wrocław umożliwia zdobycie patentu żeglarza jachtowego. Jest to pierwszy stopień uprawnień żeglarskich, a do rozpoczęcia kursu nie są wymagane żadne specjalne umiejętności. Kurs rozpoczyna się od podstaw, a podczas szkolenia kursant zdobywa wiedzę (teoretyczną i praktyczną) na temat technik żeglugi, obsługi nowoczesnego jachtu i kierowania załogą.

Kurs na sternika motorowodnego

Innym rodzajem patentu, jaki można zdobyć podczas wrocławskiego kursu żeglarskiego jest patent sternika motorowodnego. Jest to kolejny stopień żeglarskiego wtajemniczenia, a ukończenie kursu uprawnia do pływania nie tylko na łodziach z napędem silnikowym, ale też na wszelkich skuterach wodnych bez ograniczeń mocy. W tym przypadku możliwy jest kurs podstawowy, rozszerzony oraz indywidualny. 

Kurs na motorowodnego sternika morskiego

Kurs na motorowodnego sternika morskiego jest przeznaczony dla osób, które już mają pewne doświadczenia żeglarskie. Dlatego też warunkiem do przystąpienia do takiego kursu jest ukończenie 18 roku życia oraz co najmniej dwa rejsy po wodach morskich w łącznym wymiarze minimum 200 godzin (potwierdzone odpowiednimi dokumentami). Ten rodzaj kursu umożliwia dołączenie do załogi rejsu morskiego w stopniu oficerskim.

Dodatkowe kursy oferowane przez ośrodek we Wrocławiu to holowanie narciarza wodnego i radiooperator SRC. Wszystkie kursy są prowadzone przez profesjonalną i doświadczoną kadrą i każdy z nich kończy się egzaminem. I co ważne – cena kursu żeglarskiego we Wrocławiu nie jest zbyt wygórowana, a dodatkowo obejmuje podręcznik, materiały szkoleniowe i dostęp do platformy e-learningowej.