Podstawowe rodzaje kursów żeglarskich
Usługi

Podstawowe rodzaje kursów żeglarskich

Dużą popularnością wśród miłośników wszelkiego rodzaju łódek i statków cieszą się szkolenia żeglarskie Wrocław. To jedno z wielu miast, w którym można takie umiejętności zdobyć. I kursy tego rodzaju cieszą się sporym zainteresowaniem. Dlaczego? Otóż są dostępne w wielu rodzajach i trybach oraz są prowadzone przez prawdziwych profesjonalistów. Dodatkowo – co także warte jest podkreślenia – cena kursu żeglarskiego we Wrocławiu – nie jest bardzo wygórowana. A jakie rodzaje kursów oferuje Wrocław?

Kilka podstawowych patentów

Kurs żeglarski Wrocław umożliwia zdobycie kilku podstawowych patentów. Wśród nich trzeba wymienić kurs żeglarza jachtowego, sternika motorowodnego oraz motorowodnego sternika morskiego. Zdobycie konkretnego patentu jest uzależnione od tego, na jakim typie jednostki chce pływać dany amator żeglarstwa. To oczywiście nie wszystko, co oferuje Wrocław kurs żeglarski. Może być uzupełniony kursem holowania narciarza wodnego bądź kursem na radiooperatora SRC.

Kursy dla początkujących lub zaawansowanych

Różne rodzaje patentów to nie wszystko, co oferuje kurs żeglarski Wrocław. Dodatkowo każda osoba zainteresowana może zdecydować się na dwa rodzaje takiego kursu – dla początkujących lub dla zaawansowanych. W tym przypadku wszystko zależy od stopnia umiejętności i doświadczenia danego kursanta.

Różny tryb prowadzenia kursu

Kurs żeglarski Wrocław umożliwia odbywanie zajęć w kilku trybach. Te najbardziej popularne to:

  • tryb weekendowy, w którym szkolenie rozłożone jest na kilka weekendów;
  • tryb wieczorowy, w którym zajęcia odbywają się w dni robocze w godzinach popołudniowych;
  • tryb tygodniowy, w którym zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku po 8 godzin.

Dodatkowo kursant może wybrać, w jakim trybie chce przyswajać teorię – może to zrobić z formie e-learningu lub podczas tradycyjnych wykładów odbywających się po zajęciach praktycznych. Kurs żeglarski we Wrocławiu to doskonały sposób na zdobycie patentu żeglarza. A wielość i różnorodność kursów sprawia, iż każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.