Zadbaj o czystość psa i kota
Handel

Zadbaj o czystość psa i kota

Czy zastanawiałeś się kiedyś czy kota można kąpać? Mając w domu psa i kota, z pewnością nie raz ta myśl przeszła Ci przez głowę. Na rynku są dostępne szampony dla psów, ale zazwyczaj szampony i inne akcesoria dla kotów są przez nas rzadziej spotykane w sklepach zoologicznych. Dzieje się tak dlatego, ponieważ koty zwykle chodzą swoimi drogami i nadal większość kotów jakie posiadamy w domach, to koty wychodzące.

Czystość zwierząt to podstawa

Nasze ukochane zwierzęta zasługują na najlepszą opiekę. Niezależnie od tego, czy w domu oprócz nas mieszka pies, kot czy oba te zwierzęta, powinniśmy pamiętać aby mieć także właściwe produkty pielęgnacyjne dla nich. Nie tylko koty z długą sierścią wymagają kąpania, nie tylko pies po długim spacerze w błocie potrzebuje mycia w domu. Takie zabiegi kosmetyczne powinny być codziennością zarówno względem psów jak i kotów i to od najmłodszych lat, a właściwie od pierwszych tygodni.

Warto tutaj zaznaczyć, że jeżeli będziemy kupować szampony i inne akcesoria dla psów i nasze zwierzęta się do nich przyzwyczają, każda zmiana zapachu może być dla nich nieprzyjemna. Tutaj liczy się profesjonalizm, dlatego warto zaopatrywać się tylko w najlepszych sklepach zoologicznych.

Czy koty można kąpać?

Czy zastanawialiście się kiedyś czy można kąpać koty? Każdy kto ma w domu kota, zwykle widzi, że kot myje się sam, jest czysty i nie wymaga dodatkowej pielęgnacji. Jest to jak najbardziej błąd i mając kota powinniśmy go systematycznie kąpać. Mowa tutaj nie tylko o kotach z długą sierścią, ale o wszystkich czworonożnych przyjaciołach, nawet tych zwanych potocznie dachowcami.

Oczywiście w sprzedaży istnieją różne akcesoria dla kotów, a jeżeli nasze kociaki nie chcą się kąpać, możemy skorzystać z innych kosmetyków, dzięki którym będą odświeżone.