Zadbaj o widoczność strony internetowej
Technologie

Zadbaj o widoczność strony internetowej

Internet to prawdziwa rewolucja. Zupełnie zmienił sposób, w jaki patrzymy na nasz świat i postawił do góry nogami wszystko, co wiemy o naszych interakcjach. Zarówno prywatnych, jak i biznesowych. Dotychczas takie relacje opierały się o bliskość: mieliśmy coś niedaleko siebie, widzieliśmy to po drodze i wchodziliśmy z tym w interakcje.

Najlepszym przykładem jest tutaj szyld czy witryna sklepowa, które zapraszały nas na zakupy. W Internecie tego nie ma. Tutaj z góry musimy znać adres, by odnaleźć jakieś miejsce. Dlatego zamiast szyldów pojawia się pozycjonowanie.

Widoczność w przestrzeni wirtualnej

W rzeczywistości fizycznej przyciągamy do siebie uwagę sygnałami wizualnymi czy dźwiękowymi. W Internecie też oczywiście możemy zamieścić jakąś płatną reklamę, ale nie tędy droga. Reklamy ludzie ignorują lub blokują. Ważne jest pozycjonowanie stron w wyszukiwarkach, ponieważ właśnie tam pojawia się realna widoczność.

Poprzez pozycjonowanie stron internetowych w wyszukiwarkach sprawiamy, że osoby zainteresowane naszymi produktami i usługami zobaczą właśnie nasz adres i przekaz, kiedy będą poszukiwać odpowiednich treści. Dzięki temu możemy liczyć na zdobycie potencjalnych klientów.

Iluzja wyszukiwarek internetowych

Co bardzo ważne, pozycjonowanie stron w Internecie, to nie jest zwykłe reklamowanie się. Wysoka pozycja w wyszukiwarce nie może być tak po prostu kupiona i trzeba na nią zasłużyć. Internauci nie są świadomi szczegółów tych kwestii, ale podświadomie zakładają, że jeśli coś jest na pierwszym miejscu wyników wyszukiwania, to coś jest najlepsze. Nie do końca jest tak pod każdym względem i w każdym przypadku, ale jeśli to my jesteśmy na szczycie, na pewno skorzystamy z tego faktu.