Rurociąg bez konieczności robienia wykopu
Budowa i remont

Rurociąg bez konieczności robienia wykopu

Jeszcze do niedawna ułożenie rurociągu wymagało wykonania wykopu. Obecnie nowoczesne technologie umożliwiają wykonanie rurociągu bez niszczenia terenu. Przewierty sterowane – chodzi właśnie o taką technologię – pozwalają prowadzić prace pod ziemią.

Zalety przewiertów sterowanych

Przewierty sterowane mają wiele zalet. Sprawdzają się między innymi przy wykonywaniu przewiertów pod drogami. Rozwiązanie to pozwala prowadzić prace bez konieczności zatrzymywania ruchu. Przewierty sterowane to również mniejsze koszty inwestycji.

Decydując się na przewiert sterowany można mieć pewność, że nie zostanie naruszony teren. W efekcie po zakończeniu prac nie ma konieczności doprowadzania go do pierwotnego stanu. Przewiert sterowany wykonywany jest z wykorzystaniem nowoczesnych maszyn. Prace przebiegają szybko i sprawnie, co generuje mniejsze koszty.

W jakich sytuacjach warto stosować przewierty?

Przewierty sterowane dają mnóstwo możliwości. Przewierty pod drogami sprawdzają się w przypadku wykonywania instalacji pod drogami szybkiego ruchu. Przewierty pod drogami to technologia, która może zostać wykorzystana do poprowadzenia instalacji pod torowiskami. Przewierty kontrolowane to nowoczesna technologia, która może być stosowana wszędzie tam, gdzie wykonanie odkrytego wykopu pod kable bądź rury nie jest możliwe.

Przewierty kontrolowane można wykorzystać wykonując instalacje wodociągowe, gazociąg czy instalacje kanalizacyjną. Przewierty kontrolowane to technologia, która jest przyjazna dla środowiska.