Palenie ekogroszkiem to dobry wybór
Przemysł

Palenie ekogroszkiem to dobry wybór

Zakup węgla na zimę to ważna decyzja, ale też spory wydatek. Jaki węgiel wybrać, aby był dobry dla naszego pieca, dawał dużo ciepła, a przy tym nie kosztował majątku? Dowiedz się co to jest ekogroszek i gdzie najlepiej go kupić.

Co to jest ekogroszek?

Ekogroszek to paliwo produkowane z węgla kamiennego lub brunatnego. Jest to węgiel zaliczany do średniego sortymentu, a jego ziarna mają średnicę od 5 do 25 mm. Jest nieco mniej kaloryczny niż orzech, ale bardzo dobrze się sprawdza.

Wbrew temu, co sądzą niektórzy, tani ekogroszek wcale nie musi być podróbką zawierająca miał węglowy. Istnieje wiele miejsc prowadzących sprzedaż węgla, zarówno stacjonarnie, jak i online, gdzie kupimy wysokiej klasy ekogroszek. Ma on doskonałe właściwości grzewcze oraz niską zawartość siarki i popiołu. Taki ekogroszek przeznaczony jest do nowoczesnych, energooszczędnych kotłów grzewczych.

Gdzie kupić ekogroszek?

Obecnie bardzo wygodnym rozwiązaniem jest zamówienie węgla przez Internet. Ważne jest, żeby kupować go od sprawdzonych sprzedawców.

Na stronie internetowej można znaleźć ofertę sprawdzonej firmy, która działa na rynku od 2016 roku. Obszarem jej działania jest sprzedaż węgla orzech oraz ekogroszku. To doświadczony producent a zarazem importer węgla kamiennego, który jest dostępny zarówno w sprzedaży hurtowej, jak i detalicznej. Jednym z polecanych produktów, który można zamówić online jest Ogień Ekogroszek, który idealnie nadaje się do kotłów z automatycznymi podajnikami paliwa.