Korzyści z pozycjonowania stron
Technologie

Korzyści z pozycjonowania stron

Jeśli coś jest pierwsze, to jest najlepsze. Zwłaszcza w wyszukiwarkach internetowych, ponieważ jeśli pytamy wyszukiwarkę, gdzie znajdziemy najlepsze wędki spinningowe, zaprowadzi nas ona tam, gdzie znajdziemy najwięcej informacji na ten temat i pewnie też będziemy mogli zrobić zakupy. Wyszukiwarka chce dla nas znaleźć jak najlepsze miejsce, ponieważ w ten sposób realizuje dla nas usługę i przyciąga nas do siebie. Poprzez pozycjonowanie firmy są jednak w stanie sprawić, że to one będą na szczycie listy wyszukiwania.

Czym właściwie jest SEO?

Pozycjonowanie stron to mechanizm, którego zadaniem jest przekonanie wyszukiwarki, że to właśnie promowana przez nas strona jest najlepsza jako odpowiedź na zapytanie internauty. Pozycjonowanie stron internetowych przebiega poprzez odpowiednie przygotowanie strony oraz jej zakotwiczenie w szerszym mechanizmie internetowym, czyli w sieci linków prowadzących do niej i z niej do innych serwisów.

W ten sposób strona wydaje się wyszukiwarce bardziej wartościowa i wiarygodna. Istnieją oczywiście pewne zasady takiego działania, bo wyszukiwarki są całkiem mądre i niełatwo jest je zmylić prostymi trikami.

Przekonania internauty o wynikach

W praktyce wcale nie musi być tak, że pierwsza strona na liście wyników ma najlepszą ofertę i najlepsze ceny, chociaż zazwyczaj takie założenie robi internauta. Swoją pozycję uzyskała bowiem poprzez pozycjonowanie stron w Internecie, co nie jest bynajmniej działaniem nieetycznym, ponieważ polega przede wszystkim na zamieszczaniu interesujących treści na stronie i łączenie jej z innymi ciekawymi witrynami. Taka strona jest też optymalna pod względem technicznym.