Jak zwiększyć nasze szanse na dofinansowania?
Dla firm

Jak zwiększyć nasze szanse na dofinansowania?

W ramach unijnej polityki spójności zdecydowano, że w latach 2021-2027 Polska będzie mogło korzystać nawet z 72,2 miliarda euro wsparcia.

Nie jest to jedyne źródło dofinansowania dla firm przygotowane przez UE, przedsiębiorstwa z naszego kraju mogą więc z optymizmem spoglądać w przyszłość, mając świadomość tego, jak wiele środków finansowych znajduje się w zasięgu ich ręki. Oczywiście, dotacje dla firm nie są przyznawane dla każdego. Co więcej, nie można ich uzyskać bez względu na okoliczności.

Jak się starać o dofinansowanie dla firm?

Podczas gdy jedne podmioty regularnie uzyskują dofinansowanie dla firm, inne nie mają większych szans na uzyskanie tego rodzaju wsparcia. Trudno uciec od pytania, dlaczego tak się dzieje i jakie kroki warto byłoby podjąć, aby przeciwstawić się takiej sytuacji. Warto pamiętać zatem, że dotacje na rozwój firmy są uzależnione od wielu czynników.

Na pierwszy plan wysuwa się to, że o ile źródeł dofinansowania dla firm jest wiele, o tyle nie każde może być wykorzystywane. Tylko znajomość warunków poszczególnych programów unijnych daje nam pewność natrafienia na taki, z którego będziemy mogli skorzystać bez obaw o to, że nasz wysiłek zakończy się niepowodzeniem.

Na dofinansowania dla firm nie można też liczyć nie będąc w stanie poprawnie określić celów naszego projektu. Nie pomoże nam też z pewnością brak jasno zdefiniowanych działań.

Jak zwiększyć nasze szanse na dotacje?

Pozyskiwanie dotacji wymaga starannego przygotowania. Przydaje się jednak również doświadczenie. Jeśli sami go nie posiadamy, nic nie stoi na przeszkodzie temu, aby skorzystać ze wsparcia podmiotów, które nie mają tego problemu. Warto znaleźć firmę zajmującą się pozyskiwaniem dotacji, nawiązać z nią współpracę i korzystać z jej wiedzy.